• Ваш кошик пустий!

Як вибрати спецвзуття? Основні вимоги та критерії

Згідно зі статистикою, на травми ніг припадає приблизно 7 % усіх виробничих травм. Саме тому всім керівникам малих та великих підприємств варто приділити особливу увагу вибору робочого взуття. Здавалося б: хіба це складно — вибрати спецвзуття? Купивши більш-менш відповідну пару, привабливу ззовні — та й по цьому. Проте ні. Робоче взуття, так само як і робочий одяг, має відповідати певним критеріям. Яким саме — ми розповімо докладніше трохи нижче.

Різновиди робочого взуття

Основне завдання спецвзуття — захистити ноги працівника від переохолодження, промокання, враження електричним струмом, теплового чи хімічного опіку, забою внаслідок падіння важких предметів чи проколу гострими предметами. На жаль, вибрати універсальну пару робочого взуття, яка змогла б уберегти від усіх цих ризиків, неможливо. Обирати варто, орієнтуючись на специфіку діяльності працівника та сезонність.

Виділяють дві великі групи спецвзуття: літнє та зимове робоче взуття. Вимоги до них різняться. Моделі, які використовують у холодну пору року, мають бути:

Також зимове спецвзуття має відповідати специфіці професії. Наприклад, чоботи із металічним носком, основне призначення якого — захищати пальці від ударів, не можна одягати людям, професія яких пов’язана із роботою зі струмом. Ураження в такому разі практично не уникнути. Також працівникам, які мають справу із вибухонебезпечними матеріалами, заборонено використовувати взуття, підошви яких підбиті металічними цвяхами. Одна іскра, вибита під час ходьби, — і наслідки можуть бути сумними.

Як правило, зимове спецвзуття – це черевики чи чоботи, які виготовлені із натуральної або штучної шкіри, що надійно фіксуються на нозі за допомогою шнурівок. Також до цієї категорії можна віднести гумові чоботи, які усередині утеплені вовною (натуральною чи штучною). Такі носять сантехніки та електрики, а також деякі інші категорії працівників, які мають виконувати професійні обов’язки в умовах підвищеної вологості.

Останнім часом популярними також є черевики, нижня частина яких виконана з водонепроникного термопластику, а верхня — з поліаміду зі спеціальним просоченням. Це легкий та порівняно недорогий варіант робочого взуття, попит на який постійно зростає.

Літнє робоче взуття загалом також має відповідати вимогам зручності та комфортності, проте з однією різницею: воно має «дихати». Ідеально, якщо всередині буде розміщена вологопоглинаюча устілка з антибактеріальними властивостями. Перфорація на верхній частині також є дуже бажаною. Щодо підошви такого робочого взуття, то вона має бути термостійкою. Цей параметр є дуже важливим, якщо, наприклад, доводиться працювати увесь день на розжареному асфальті чи інших подібних умовах.

Останнім часом великий попит мають захисні накладки на робоче взуття. Це такі спеціальні предмети, які одягають на спецвзуття, тим самим вдосконалюючи його можливості. Зокрема, гарантують чудове зчеплення із поверхнею. У робочому взутті із захисними накладками можна легко пересуватися скрижанілою землею, мокрою чи брудною підлогою. До того ж вони мають ударостійку передню частину, захищаючи пальці ніг робітника від ударів та механічних пошкоджень. Вони надійно фіксуються на нозі завдяки спеціальним кріпленням, є легкими та досить довговічними.


Тонкощі вибору взуття для роботи

Будь-яке спецвзуття, як правило, складається з трьох частин:

  • підошви;
  • халяви;
  • підкладки.

Почнемо з вимог до підошви. Від того, наскільки вона буде жорсткою та матиме зручну колодку, залежатиме комфорт, самопочуття та продуктивність працівника. Підошву виготовляють з:

  • поліуретану. Таке взуття чудово підходить для роботи в умовах вологого та агресивного середовища. На відміну від гуми, цей матеріал є набагато легшим. Проте різкі коливання температури можуть призвести до деформації робочого взуття;
  • нітрилу. Цей матеріал чудово перешкоджає проколам. Він міцний, невибагливий у догляді і зносостійкий, проте досить важкий і дорогий;
  • термопластику. Така підошва робочого взуття стійка до різких перепадів температур, агресивного середовища та забезпечує стійке зчеплення з поверхнею, проте може псуватися після контакту із нафтопродуктами та мастилами;
  • ПВХ (полівінілхлориду). Це є найкраща підошва, якщо доводиться працювати на слизьких поверхнях. Проте кислоти та луги мають на таке спецвзуття руйнівну дію.

Від того, у який спосіб буде прикріплена підошва до верхньої частини (за допомогою цвяхів або ж проклеєна та прошита) залежатиме ціна на робоче взуття.

Щодо халяви, то для її виготовлення переважно використовують шкіру та її замінник. За можливості потрібно надавати перевагу саме шкіряному робочому взутті. Вони зносостійкі та екологічні. А ще зручні та надійні. Халяви також бувають гумовими, проте доречні вони лише під час виконання певних робіт. Ноги в такому взутті практично не дихає, матеріал в умовах низьких температур дубіє, а в умовах високих — спричиняє ефект «сауни».

Тепер варто сказати кілька слів про підкладку робочого взуття. Її основне завдання — створити внутрішній комфорт працівникові, а також уберегти ноги від холоду. Для цього виробники спецвзуття використовують найрізноманітніші матеріали. Як правило, у якості утеплювачів використовують хутро чи синтепон. Звісно, від того, який із зазначених різновидів матеріалу був задіяний для створення підкладки, залежить ціна робочого взуття. Іноді, аби здешевити собівартість, виробники можуть використовувати також шкіряний спилок або різноманітні синтетичні тканини. Це вже дуже бюджетний варіант, і якість та комфорт такого взуття є відповідними.

Вимоги до робочого взуття

Оскільки робоче взуття напряму впливає на працездатність робітника, то воно має:

  1. Бути зручним в експлуатації, ергономічним, досить легким та гнучким.
  2. Повністю відповідати розміру ноги працівника.
  3. Мати відмінні гігієнічні характеристики та містити натуральні волокна, що дають змогу нозі “дихати”.
  4. Бути зносостійким та з легкістю витримувати навантаження.
  5. Відповідати сезонності, погоді, температурі повітря та особливостям роботи.

Загалом для кожного виду діяльності існують свої додаткові вимоги до робочого взуття. Під час вибору звертайте увагу на наявність сертифікату якості та відповідність його держстандартам. Якщо у вас немає часу чи бажання розбиратися у всіх цих нюансах, ви можете звернутися до спеціалізованої точки продажу, якій довіряєте ви та мільйони інших підприємців. Спеціалісти таких компаній за кілька хвилин допоможуть знайти те, що вам потрібно, та швидко організують партію спецвзуття з доставкою на ваше підприємство.

Найкраща компанія, де можна купити робоче взуття

Якщо ви бажаєте купити чоловіче робоче взуття з ідеальним співвідношенням ціна/якість, то кращого місця, аніж інтернет-магазин «Абразив», вам не знайти. Великий вибір, вичерпні консультації спеціалістів, доступні ціни, гарантія якості та доставка всією територією України гарантовано! Безліч підприємств у Києві, Дніпрі, Харкові і Львові спецвзуття купують саме тут! Нам довіряють, і ми не можемо цим не пишатися! Запрошуємо і вас до плідної та взаємовигідної співпраці!

Інтернет магазин спецодягу Абразив © всі права захищені

Перезвоните мне